نقره فروشگاه علیدوستی شهرزاد 2 دانلود

نقره: فروشگاه علیدوستی شهرزاد 2 دانلود بازیگر مجانی سریال ترانه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی جهت کارهای تبلیغی، از هیچ استعدادی نباید چشم پوشید/ ای‌بسا کاری که یک ترانه می‌کند، کتاب نکند ، رهبر انقلاب

این انقلاب، این حرف نو، این پدیده‌ی بسیار مهم که اسمش انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است،خیلی کار نیاز دارد، خیلی تلاش نیاز دارد. 

جهت کارهای تبلیغی، از هیچ استعدادی نباید چشم پوشید/ ای‌بسا کاری که یک ترانه می‌کند، کتاب نکند ، رهبر انقلاب

رهبر انقلاب : جهت کارهای تبلیغی، از هیچ استعدادی نباید چشم پوشید/ ای بسا کاری که یک ترانه می کند، کتاب نکند

عبارات مهم : اسلام

این انقلاب، این حرف نو، این پدیده ی بسیار مهم که اسمش انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است،خیلی کار نیاز دارد، خیلی تلاش نیاز دارد.

پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir بیانات رهبری بعد از دیدار از نمایشگاه محصولات تبلیغی مرتبط با دو نامه به جوانان غربی را منتشر کرد.

جهت کارهای تبلیغی، از هیچ استعدادی نباید چشم پوشید/ ای‌بسا کاری که یک ترانه می‌کند، کتاب نکند ، رهبر انقلاب

به گزارش عصر کشور عزیزمان ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، متن بیانات رهبر انقلاب در این باره به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

این انقلاب، این حرف نو، این پدیده‌ی بسیار مهم که اسمش انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است،خیلی کار نیاز دارد، خیلی تلاش نیاز دارد. 

بسیار دیدار شیرین و مطلوبی بود آنچه امروز در این دیدار قریب دو ساعته ما توانستیم مشاهده کنیم و بشنویم. اوّلاً من عذرخواهی میکنم از برادران عزیزی که قرار بود در این گزارش دهی سهیم باشند و گزارش بدهند و وقت نشد؛ از جناب آقای اعرافی،(۲) جناب آقای علی عسگری(۳) و بعضی دیگر از مردها که قرار بود از بیانات آنها هم استفاده کنیم و نشد دیگر؛ حالا اذان را سریع گفتند یا چه جوری شد، دیگر بالاخره [نشد]؛(۴) یادم آمد که ظاهراً قرار بوده از بیانات آقای ترکمان(۵) هم استفاده کنیم که نشد؛ از ایشان عذرخواهی میکنم. ثانیاً خیلی تشکّر میکنم از همه ی برادرانی که در این کار دسته جمعی و بافایده سهیم بودند و نقش ایفا کردند؛ خود مؤسّسه، برادران مسئول، مدیران، دست اندرکاران در سطوح متفاوت و در جنبه های مختلف. از همه تشکّر میکنم؛ یعنی واقعاً تلاش شده، کار شده، با همّت و با ابتکار، با برخورداری از ذوق و سلیقه و استعداد و ظرفیّتهای فکری و ذوقی و همه گونه، این مجموعه ی کار خوب به وجود آمده. این هم یک مطلب.

مطلب بعدی این است که به نظر من این حرکتی که شما راه انداختید، ارزشش از خود آن نامه ها زیاد هست؛ خب، نامه ها بالاخره یک فکری بود، یک کاری بود که انجام گرفت، امّا اینکه این همه نیرو به کار بیفتد و تشکّل پیدا کند و در یک جهت گیری مشخّصی پیش برود و به این همه نتیجه های منتهی بشود، خیلی چیز باارزشی هست. اصل این هست، این مهم هست؛ بنده این کار را دارای ارزش بیشتری میدانم از مثلاً فرض کنید اصل نوشتن یک نامه ای؛ این را از دست ندهید. بنشینید فکر کنید؛ دوستان اشاره کردید که اتاق فکرهایی تشکیل دادید که بنشینند فکر کنند جهت کیفیّت کار و چگونگی پیشرفت کار و ادامه ی کار؛ بسیار خوب، حالا همین اتاق فکرها بنشینند فکر کنند که از این همه استعداد تجمیع شده است و کنار هم قرارگرفته و آنچه میتواند به اینها ملحق بشود، چقدر میتوانند استفاده کنند جهت الی ماشاءالله کاری که ما داریم و حرفی که میتوانیم به گوش مخاطبینی برسانیم. از این استفاده کنید؛ این بسیار خرسندکننده است جهت من که این همه نیرو، این همه استعداد، این همه ظرفیّت، این همه انگیزه، جوان و پُرنشاط جمع شده.

بالاخره کار، کار شماها هست؛ این شما هستید که بایستی کارها را پیش ببرید. این انقلاب، این حرف نو، این پدیده ی بسیار مهم که اسمش انقلاب اسلامی و نظام اسلامی هست، با این خبر عمیق و پُرمغز و سازنده و حقیقتاً سعادت بخشی که دارد، خیلی کار نیاز دارد، خیلی تلاش نیاز دارد.

جهت کارهای تبلیغی، از هیچ استعدادی نباید چشم پوشید/ ای‌بسا کاری که یک ترانه می‌کند، کتاب نکند ، رهبر انقلاب

بسیاری از آنچه را ما به آن نیازمندیم تاکنون انجام نداده ایم؛ مثل همین کارهای خود شما که تا قبل از اینکه شما این کارها را انجام بدهید، انجام نشده بود؛ شاید خود شما به ذهنتان هم نمیرسید که بشود این کارها را انجام بدهید؛ وارد شدید، فکر کردید، حالا می بینید چقدر کار میشود کرد. خیلی خوب، بنشینید فکر کنید جهت قدمهای آینده، کارهای آینده و آنچه باید به عنوان محور -محور فکری و تبیینی- به وجود بیاید و آنچه در اطراف آن بایستی جهت انتشار و رساندن آن به دلها و به مغزها کار بشود. این هم یک توصیه است که کار شما و کار مجموعه ی شما است که بایست ان شاءالله انجام بدهید.

یک توصیه ی دیگر این است که خدای متعال به این کار برکت داد؛ وَالّا اوّل که بنده به این فکر افتادم و با دو سه نفر مشورت کردم در اینکه حالا نامه ای بنویسیم، به ذهنمان نمیرسید که این کار این مقدار گسترش و نفوذ و رونق پیدا کند؛ خدای متعال به این کار برکت داد. از خدای متعال تشکّر کنیم و از او استمداد کنیم جهت کارهایمان که به آنها برکت بدهد. گاهی شما یک کلمه حرف میزنید، این در فضا گم میشود؛ گاهی یک کلمه حرف میزنید، خدای متعال این کلمه را در ذهنها و اقطار عالم منتشر میکند؛ معنای برکت دادن این است.

این انقلاب، این حرف نو، این پدیده‌ی بسیار مهم که اسمش انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است،خیلی کار نیاز دارد، خیلی تلاش نیاز دارد. 

نکته ی بعدی این است که ما در این کار و در همه ی کارهای دیگر، آزموده ایم که تنوّع استعدادها و ظرفیّتها خیلی مهم هست. مثلاً فرض کنید که ما از نگارش تا موسیقی تا هنرِ گرافیک تا چیزهای دیگر، به همه ی اینها جهت اینکه بتوانیم یک کار جمعی انجام بدهیم نیازمندیم؛ از هیچ نقطه ای غفلت نباید کرد، از هیچ استعدادی صرفِ نظر و غمضِ عین(۶) نباید کرد؛ از همه ی این استعدادها باید استفاده کرد. ای بسا کاری که فرض کنید یک ترانه میکند، یک کتاب نکند؛ یک جا گاهی کاری که یک پوستر ممکن است انجام دهد، ممکن است مثلاً یک مقاله انجام ندهد؛ امّا درعین حال ما به آن کتاب هم نیاز داریم، به آن مقاله هم نیاز داریم. یعنی اینکه ما توانستیم تحسین یک عدّه ای از نخبگان یا آحاد مردم را مثلاً با این جور کارها جذب بکنیم و دلهای اینها را یا ذهنهای اینها را متوجّه کنیم، این ما را غافل نکند از اهمّیّت و ارزش کارهای ماندگار و بلندمدّت؛ پوستر، یک چیز دوام نیست؛ مورد نیاز هست، حتماً مورد نیاز هست، امّا کتاب چرا، کتاب یک چیز ماندگار هست. جهت تدوین کتاب فکر کنید.

البتّه من روی این قضیّه فکر کرده ام، منتها متأسّفانه اشتغالات و گرفتاری های بنده این قدر زیاد است که از ده فکری که آدم میکند، یکی اش را هم نمیتواند اجرا کند. من یک طرحی جهت تدوین یک کتاب به ذهنم رسید جهت پاسخ به این سؤال که خب «شما که میگویید اسلام را بشناسیم، مستقیم به اسلام مراجعه کنیم، خیلی خب، حالا آن اسلامتان کجا است؟ به ما معرّفی کنید». فقط متن قرآن را به آنها بدهیم؟ این کافی هست؛ یا نه، مورد نیاز است کار انجام بگیرد؟ من یک طرحی هم به ذهنم رسید، حالا اگر بعداً مجال شد با بعضی از دوستانی که اهل این کارند، ممکن است در میان بگذاریم؛ یک سرفصل هایی هست.

جهت کارهای تبلیغی، از هیچ استعدادی نباید چشم پوشید/ ای‌بسا کاری که یک ترانه می‌کند، کتاب نکند ، رهبر انقلاب

حالا مثلاً فرض کنید دوستان اینجا اشاره کردند در مورد مسئله ی توحید؛ خیلی خب، توحید یک مقوله است امّا معلوم نیست تأثیر آگاه شدن و عمق یابی کردن جامعه ی جوانِ مثلاً کشور فرانسه یا انگلیس یا کجا در مورد توحید، کاراییِ آشنایی آنها با نظر اسلام در مورد حمایت از حیوانات را مثلاً داشته باشد. اتّفاقاً حالا این مثال حمایت از حیوانات که ناگهان به ذهن من آمد، این خیلی باب وسیعی دارد در روایات ما -حالا محیطزیست خیلی تکرار میشود و گفته میشود و گاهی هم اهداف سیاسی، دنبالش در دنیا مطرح میشود- اگرچنانچه شما یک جزوه یا یک مثلاً فرض کنید نماهنگ یا یک پوستر یا یک مقاله -هرچه، [یک] وسیله ی تبیین- راجع به ی حمایت از حیوانات مثلاً تهیه کنید، این دلهای بیشتری را متوجّه به اسلام میکند تا آن جزوه ی عمیقی که در باب مثلاً توحید شما ممکن است [چاپ کنید]. از اینها نباید غفلت کرد؛ یعنی تنوّع موضوعها [مهم است ].

یا در مورد علائق اجتماعی؛ حالا اشاره کردند به این نوشته ای که یک زن فرانسوی نوشته که من فلان کس را آدم متعصّب مثلاً آن جوری میدانستم، حالا میبینم که نه مثلاً [آن جوری نیست ]. راجع به ی تعصّب، به قول امیرالمؤمنین: شیطان «عَدُوُّ اللهِ اِمامُ المُتَعَصِّبین»؛(۷) مدیر متعصّب های عالم وجود، شیطان هست؛ از همه متعصّب تر هست. امروز هم شیطان اکبر که امام فرمودند آمریکا هست، اینها مدیر متعصّبینند. شما ببینید چقدر «ارزشهای آمریکایی» میگویند!

این ارزشهای آمریکایی خیال نکنید یک چیزهای لطیف مثلاً معنوی هست؛ نه، ارزشهای آمریکایی همین چیزهایی است که کلان آن در سیاستهای آمریکا در دنیا نشان داده میشود؛ یعنی حتّی در آن سیاستهای حمایتی شان؛ مثلاً فرض کنید اصل چهارم ترومن -آنهایی که حالا یادشان هست، آن قدیمی ها، مثل ما- که به معنای کمک بود؛ امّا کمکِ با نشانه دیگری بود. یا آزادی؛ آزادی که گفته میشود، همانی است که در این فیلم های کابویی، فیلم های چاقوکشی و وسترن ها و مانند اینها مشاهده میکنید که جهت اینکه مثلاً چهار نفر حمله کرده اند به گاوها و پنج گاو را [کشته اند]، این چهارنفر را میکشند؛ اگر چنانچه پشت سر این چهار نفر، چهل نفر دیگر هم بیایند، [آن ] چهل نفر را هم قتل عام میکنند! یعنی میگوید [چون ] در محیط من هست، زندگی من هست، مِلک من هست، متعلّق به من هست، بنابراین من حق دارم؛ آمدی، حمله کردی [لذا کشته میشوی ]؛ آزادی یعنی این! واقعاً امام المتعصّبین اینها هستند، ارزشهای آمریکایی که روی آنها تکیه میکنند و اصرار دارند [اینها است ]. تبیین ارزشهای آمریکایی نشان دهنده ی این است که اینها مدیر المتعصّبین هستند. خود غربی ها همین جور، مدیر المتعصّبین هستند؛ تعصّب در آنها خیلی زیاد هست. تعصّب به معنای پایبندی بی منطق هست. «عُصبه» یا «عَصَبه»، یعنی پایبندی به خویشاوندان یا به گروه و جناح -حالا از هر مادّه ای که گرفتیم- این، معنای تعصّب هست؛ اینها زیاد به این پایبندند تا ماها.

ماها اتّفاقاً در این زمینه ها یک مقداری بیش از اندازه مثلاً سهل اندیشی و سهل انگاری هم میکنیم. خب اینها تبیین بشود. خلاصه کنم: گزینش و گزینش سرفصل ها و عناوینی که میتواند انسان در مورد آنها نظر اسلام را بگوید، یا صریحاً یا تلویحاً، مقایسه بشود با نظرات دیگری که امروز در دنیای متمدّن و در این تمدّن مادّی وجود دارد. اینها آن دنباله ی کار است که بایستی ان شاءالله انجام بگیرد و پیش برود.

به هر حال، خیلی متشکّریم و خیلی خرسندیم از اینکه دوستان را امروز اینجا زیارت کردیم، ملاقات کردیم و بهره بردیم. و آن آهنگی هم که خواندند،(۸) خیلی موزیک قشنگِ مطلوبی بود؛ منتها عرض کردم، در ترجمه ها خیلی مراقب باشید. اینکه گفتند طرف، ایتالیایی الاصل بود و ترجمه ی ایتالیایی [نامه ] را نگاه کرد و دید اشکال دارد، این درست هست. ما داریم کسانی را که یک متن فارسی را مینویسند، فارسی دانند، امّا ما که زبان مادری مان فارسی هست، هنگامی که نگاه میکنیم، می بینیم زبان ما نیست؛ یعنی یک چیزهایی در آن است که در زبان ما نیست؛ این خیلی مهم هست. همین مجلّه ی کِرسنت(۹) که مال مرحوم کلیم صدّیقی(۱۰) بود، علّت اینکه خیلی مجلّه ی پُررواجی در کشورهای انگلیسی زبان بود -آدمهایی که مطّلع بودند به من میگفتند- این بود که این با زبان و فرهنگ انگلیسی نوشته میشد؛ این خیلی مهم است.

این را اهل زبان میتوانند بفهمند؛ آن که اهل زبان نباشد، نمیتواند این را درست احساس کند. در ترجمه ها این را رعایت کنید؛ در آهنگها هم همین جور. البتّه موزیک چون قشنگ است و چون با صدای خوش همراه هست، اگر چنانچه یک مخلوطی از یک موزیک دیگر هم داشته باشد، ضرری خیلی نمیزند؛ مثلاً فرض کنید حالا یکی دارد آواز ایرانی میخواند، وسطش یک تحریر هندی هم اگر بیاورد، این ضربه ای نمیزند، ضرری نمیزند به آهنگ، به شرطی که در همین حد باشد؛ امّا اگر چنانچه کسی بخواهد موزیک ایرانی بخواند، منتها در مجموع و در کل، مثلاً فرض کنید این موزیک عربی دربیاید، این خیلی مطلوب نیست؛ به این چیزها خیلی توجّه کنید، اینها تأثیرات خیلی مهمّی دارد. خیلی ممنونیم.

والسّلام علیکم و رحمةالله

۱) در پی صدور نامه های رهبر معظّم انقلاب اسلامی به عموم جوانان اروپا و آمریکای شمالی، مؤسّسه ی پژوهشی – فرهنگی انقلاب اسلامی با تشکیل «ستاد نشر و تبلیغ پیام» و فراخوان و فعّال سازی ظرفیّتهای رسمی و مردمی، تلاشهایی را به منظور نشر و ترویج نامه ها و مضامین آنها به انجام رساند که گوشه هایی از این تلاش در نمایشگاه طلوع حقیقت -که در حسینیّه ی امام خمینی (قدّس سّره الشّریف) برگزار شد- در معرض مشاهده ی رهبر معظّم انقلاب قرار گرفت.

۲) آیت الله علیرضا اعرافی (رئیس جامعة المصطفی العالمیّة)

۳) عبدالعلی علی عسگری (رئیس شرکت صدا و سیما)

۴) خنده ی معظّمٌ له و حضّار

۵) ابوذر ابراهیمی ترکمان (رئیس شرکت فرهنگ و ارتباطات اسلامی)

۶) چشم پوشی کردن و نادیده گرفتن کاری یا چیزی

۷) نهج البلاغه، خطبه ی ۲۳۴

۸) اشاره به نماهنگی انگلیسی راجع به ی مضامین نامه ها که در حضور معظّمٌ له رونمایی شد.

۹) Crescent

۱۰) مرحوم دکتر کلیم صدّیقی روزنامه نگار مسلمان و هندی الاصل اهل انگلستان و از نویسندگان و متفکّران اسلامی و مؤسّس مرکز اسلامی لندن بود که با نشانه گسترش اندیشه ی اسلامی در سراسر دنیا فعّالیّت میکرد. رهبر معظّم انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۳۷۵/۲/۵ و در پیامی، درگذشت این نویسنده و متفکّر مجاهد و رشید اسلامی را تسلیت گفتند.

واژه های کلیدی: اسلام | موزیک | اسلامی | انقلاب | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz